• Lapbook wyjątkowy prezent dla mojej mamy

Dnia 23 i 24.05.2017r w Bibliotece Filii w Bereście odbyły się warsztaty plastyczne pt.: Lapbook wyjątkowy prezent dla mojej mamy.

• W dniu 25 maja w bibliotece na ul. Źródlanej, dzieci wysłuchały pięknej bajeczki pt.: „Franklin mówi kocham cię”, podczas zajęć z cyklu „Kreatywne czwartki”.

• „Bajeczka o książeczce”

Na naszych kolejnych trzech, majowych spotkaniach DKK dla przedszkolaków towarzyszyła nam „Bajeczka o książeczce”.

• Kamyczek. Zawsze będę Cię kochać

Podczas kolejnego spotkania z cyklu Zaczytany Wtorek, które odbyło się w Filii na Czarnym Potoku młode czytelniczki, które dotarły mimo burzy, poznały książkę pt. "Kamyczek.

• Tajemnicze zaginięcie

W sobotę, 20 maja, w czytelni biblioteki na deptaku odbyło się kolejne spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

• Warsztaty kamishibai - dalszy ciąg tworzenia krynickiej legendy przez słuchaczy UTW

W miesiącu maju w bibliotece pod Górą Parkową słuchacze UTW ponownie spotkali się w celu kontynuacji tworzenia krynickiej legendy "O diabelskim kamieniu" w formie teatrzyku kamishibai.

• Warsztaty dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku

W miesiącu kwietniu odbyły się kolejne warsztaty tworzenia legendy krynickiej w formie teatru papierowego kamishibai przez słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

• Już ponad setka uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyła w spotkaniu z magicznym teatrzykiem kamishibai

W miesiącu kwietniu bibliotekę Centralną sześciokrotnie odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Polskich Olimpijczyków.

• Wystawa - Krynica-Zdrój. Uzdrowisko w czasie.

Przez kilka majowych dni można było obejrzeć na krynickim deptaku ekspozycję prezentująca lokalne dziedzictwo kulturowe uzdrowiska i współczesne atrakcje Krynicy-Zdroju.

• Jaworzynki z filii na Czarnym Potoku tworzą witraże