• Zakazane uczucie. Zakazana miłość

Zakazana miłość, która połączyła Renę Kornreich, dziewczynę z ortodoksyjnej rodziny żydowskiej, mieszkającej przed II wojna światową w Tyliczu i Łemka Andrzeja Garberę, była tematem spotkania historycznego, które odbyło się 19 października 2017 r. w bibliotece w Tyliczu. Wzięło w nim udział ok. 30 uczniów gimnazjum w Tyliczu.

• Zakazana współpraca. Zakazana nadzieja

20 października br. w czytelni naszej biblioteki odbyło się spotkanie historyczne poświęcone organizacji przerzutów kurierskich na Słowację i Węgry podczas II wojny światowej.

• MÓJ PAMIĘTNIK

Podczas sobotnich zajęć, które odbyły się 28 października w Filii na Czarnym Potoku, młodzi czytelnicy stworzyli swoje własne pamiętniki.

• Kreatywne parasolki

Dnia 26 października podczas zajęć „Kreatywne czwartki”, dzieci z biblioteki z ul. Źródlanej zapoznały się z książeczką pt. „Ładny kwiatek”.

• Spotkanie autorskie z Przemysławem Wechterowiczem

Dnia 26 października w przedszkolu „Piątka” na ul. Źródlanej odbyło się wyjątkowe wydarzenie. Działający w przedszkolu Dyskusyjny Klub Książki prowadzony przez filię nr 3, zorganizował spotkanie z fantastycznym pisarzem książek dla dzieci, panem Przemysławem Wechterowiczem.

• Spotkanie autorskie Przemysławem Wechterowiczem

Dnia 26 października w Filii Biblioteki w Bereście odbyło się. Jest on autorem wielu książek dla dzieci m. in. Wielkie marzenia, W pogoni za życiem, Proszę mnie przytulić, Uśmiech dla żabki, tłumaczonych na wiele języków m. in. chiński, francuski, koreański, niemiecki, portugalski czy włoski.

• JESIENNE DKK W TYLICZU

• Spotkanie z ryjówką Florką

Dnia 24 października w Bibliotece Filii w Bereście odbyło się kolejne spotkanie z naszą bajkową bohaterką ryjówką Florką.

• JAK WYGLĄDA FLORKA?

Dnia 20.10.2017 w Bibliotece w Tyliczu odbyło się trzecie spotkanie z Florką, bohaterką książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

• FLORKA I PSOTNY WIATR

W dniu 19.10.2017 w bibliotece w Tyliczu odbyło się kolejne spotkanie z wesołą ryjówką Florką.