Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku

Kredka, mały niepozorny przedmiot ale kryjący w sobie bardzo dużo możliwości. Przyjaciółka wszystkich dzieci obchodziła swoje święto dnia 22 listopada. Święto to w znaczący sposób wiąże się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą one wyrazić swoje myśli i uczucia. Rysowanie w dodatku rozwija wyobraźnię, więc tym bardziej warto dzisiaj zachęcać dzieci do tej świetnej zabawy. Podczas sobotnich zajęć dzieciaki miały okazje przyjrzeć się kredom bardzo dokładnie. Poznały różne ich rodzaje, od kredek ołówkowych, woskowych, świecowych, pasteli suchych, olejnych itp. Wspólnie zastanowiliśmy się do czego mogą służyć. Jednymi bowiem świetnie się rysuje, innymi koloruje a jeszcze innymi tworzy przepiękne obrazy. Razem wymyślaliśmy cechy Super Kredki, która ma się nie łamać, dobrze strugać i mieć piękne kolory. Nasi młodzi artyści uczestniczyli również w zabawie relaksującej pt. Kredkowa Kraina, rysowały dla siebie wymarzone podarunki, wzięły także udział w konkursie na struganie kredek, a powstałe podczas konkursu stróżki wykorzystaliśmy do stworzenia pięknych obrazków. Dzieciaki wysłuchały również fragmenty książki pt. "Gryzmoł" autorstwa Doroty Gellner oraz obejrzały filmy przedstawiające sposoby powstawania kredek. Na koniec za wspaniałą pracę wszyscy zostali nagrodzeni paczką kredek, kolorowanką oraz słodkim drobiazgiem.

Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku Dzień kredki w filii na Czarnym Potoku