Wojciech Jagielski - spotkanie w Krynicy

Znany dziennikarz, reporter, pisarz i korespondent wojenny był gościem spotkania autorskiego, które odbyło się w naszej bibliotece 18 listopada br. w godzinach popołudniowych. Autor specjalizuje się w opisywaniu Kaukazu, Azji Środkowej i Południowej oraz Afryki. Swoje reportaże zamieszczał w Gazecie Wyborczej (1991-2012), współpracował z Polską Agencja Prasową, a obecnie jest związany z Tygodnikiem Powszechnym. Napisał kilka książek reportażowych, pierwsza – Dobre miejsce do umierania ukazała się w 1994 r. Kolejne to: Wieże z kamienia, Nocni wędrowcy, Trębacz z Tembisy, Wypalanie traw, Wszystkie wojny Lary i Na wschód od Zachodu. Autor opisuje wydarzenia i miejsca, które widział na własne oczy, a wielokrotnie bohaterami jego reportaży są ludzie spotkani na drogach Gruzji, Afganistanu, Syrii. Spotkanie poprowadził Wojciech Kaliński, prezes Towarzystwa Literackiego im. C. Norwida. Zostało zorganizowane w ramach spotkań Dyskusyjnego Klubu Książki.