• Znani i mniej znani goście przedwojennej Krynicy - Prelekcja

• „Ratunku! Mumia mnie goni!” - projekt „Od papirusu do gigabajtów” z wizytą w Bereście

W środę 15 czerwca szkołę podstawową w Bereście dotknęła klątwa faraona Tutanchamona! Zamiast tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego w szkolnych salach odbywały się wyścigi obudzonych z wiecznego snu posępnych mumii.

• Jaworzynki dzielą się przepisami

• Witamy serdecznie małych czytelników!

We wtorek 14 czerwca do naszej Biblioteki przybyły z wizytą przedszkolaki z Ochronki Sióstr Służebniczek NMP NP. Na początku mali czytelnicy zwiedzili całą bibliotekę.

• Jak wyhodować diament, czyli wizyta w Mochnaczce Niżnej

• „Z książką od Papirusu do gigabajtów”

Bibliotekarze mają wiele wcieleń niczym książki zabierają dzieci do krainy wyobraźni, by wspólnie przemierzyć świat. Raz przemieniają się w piratów, a raz cofają się w czasie i wcielają się w rolę ludzi pierwotnych.

• „Mała Książka – Wielki Człowiek” – czyli kolejna podróż Kapitana Siwobrodego i jego dzielnej załogi

8 czerwca w tylickiej bibliotece Kapitan Piratów Siwobrody wraz ze swoimi majtkami ponownie wyruszyli w rejs, tym razem na swojej drodze spotkali przedszkolaki z ochronki w Tyliczu i wszyscy wspólnie udali się na kolejną tajemniczą wyspę.

• „Od papirusu do gigabajtów”- Mumie, piramidy i hieroglify, czyli niesamowici Egipcjanie

W czwartek 9 czerwca uczniowie z klasy IV, V i VIII szkoły podstawowej w Mochnaczce Wyżnej wzięli udział w warsztatach „Z książką od papirusu do gigabajtów”.

• Szykujemy się do lata- zajęcia w filii na Czarnym Potoku

W filii 1 odbyło się kolejne, przedwakacyjne spotkanie. W czwartek - 9 czerwca bibliotekę odwiedziła grupa VI z Gminnego Przedszkola Mali Odkrywcy.

• Książkowi Odkrywcy jadą na wakacje

W Filii na Czarnym Potoku na nudę nie można narzekać. We wtorek 7 czerwca odwiedziła ją grupa I z Gminnego Przedszkola Mali Odkrywcy.