• Mamy-to spot promujący projekt

• „Wybryki papryki” w Mochnaczce Niżnej

W czwartek 18 listopada bibliotekarz Filii Berest ponownie odwiedził sympatycznych czytelników w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej.

• Książkowi odkrywcy poznają swoje prawa!!

Z czym kojarzy się kolor niebieski? wiadomo z wodą, śniegiem, morzem... Od dzisiaj będzie on nam się kojarzył również z Międzynarodowym Dniem Praw Dziecka.

• Jaworzynki robią makramy

Dzisiaj w Filii na Czarnym Potoku odbyło się spotkanie Klubu Jaworzynki.

• Adam Ziemianin - Rozmowa bez słowa

• Cecylka Knedelek i inni bohaterowie książek pani Joanny Krzyżanek

Dzieci z Tylicza miały wyjątkową okazję uczestniczyć w spotkaniu ze znaną i chętnie czytywaną autorką książek dla najmłodszych – Joanną Krzyżanek.

• Rysować w Klubie Senior +

Kolejne warsztaty z nauki podstaw rysowania, w ramach projektu Cztery oblicza książki, nie licząc czytania, realizowanego przez naszą bibliotekę odbyły się w Klubie Senior + w budynku byłego gimnazjum.

• Jak narysować wszystko?

Na to pytanie próbował odpowiedzieć, a właściwie narysować prowadzący warsztaty rysunku ilustrator, rysownik i karykaturzysta Szymon Teluk. W zajęciach, które odbyły się 17 czerwca wzięły udział dzieci z klasy III ze Szkoły Podstawowej w Mochnaczce Wyżnej

• Dzieci ze szkoły w Piorunce uczą się rysować komiksy

Pod takim tytułem odbyły się 17 czerwca warsztaty komiksu w Szkole Podstawowej im. Z. Wodeckiego w Piorunce.

• Jak stworzyć krótki komiks?

Tajniki powstania pierwszych komiksów i zasady ich rysowania poznały dzieci z Szkoły Podstawowej Samorządowego Centrum Edukacji Szkolnej w Tyliczu.