Spotkanie Jaworzynek w filii na Czarnym Potoku

W środę odbyło się comiesięczne spotkanie Klubu Seniora Jaworzynki, działającego przy bibliotece na Czarnym Potoku. Tym razem Panie wykonały przepiękne lampiony, ale wcześniej miały okazję wysłuchać specjalnie na ta okazję zaproszonego gościa. Był to młodszy aspirant, Pan Tomasz Stefaniak - dzielnicowy pod opieką którego znajduję się między innymi osiedle Czarny Potok. Spotkanie to miało za zadanie propagowanie bezpiecznych zachowań i zapoznanie z mechanizmami działania przestępców. Ważne jest bowiem w obecnych czasach podnoszenie poziomu bezpieczeństwa oraz świadomości seniorów w zakresie zagrożeń, z którymi mogą się spotkać. Podczas spotkania policjant przedstawił Paniom metody działania oszustów m.in. „na policjanta”, „na wnuczka”, „na pracownika gazowni” czy „na domokrążce”. Nawiązał do wykorzystywanych przez nich legend – „na wypadek ”, „na zwrot długu” i „na zakup nieruchomości bądź ruchomości” oraz wiele innych. Pan Tomasz podkreślał by seniorzy stosowali zasadę ograniczonego zaufania, nie wierzyli we wszytko co nieznajomi im przekażą, a kiedy ktoś żąda od nich pieniędzy, pochopnie ich nie przekazywali. Zwrócił również uwagę na to jak starsze osoby powinny się zachować kiedy do ich drzwi puka ktoś nieznajomy i gdzie sprawdzać usłyszane w telefonie historie. Panie zadawały bardzo dużo pytań, opowiadały rożnego rodzaju przypadki oszustw i kradzieży z którymi same się zetknęły. Biblioteka przyłączyła się tym samym do akcji prowadzonej przez krynicką policję, która ma na celu uświadomienie seniorom zagrożeń związanych z różnego rodzaju oszustwami. Tego typu procedery mocno się bowiem w ostatnim czasie nasiliły. Dziękujmy panu aspirantowi Tomaszowi za poświęcenie nam czasu.

Spotkanie Jaworzynek w filii na Czarnym Potoku Spotkanie Jaworzynek w filii na Czarnym Potoku Spotkanie Jaworzynek w filii na Czarnym Potoku