Nowe komputery

Krynicka biblioteka jeszcze w tym roku wzbogaci się o sprzęt komputerowy i oprogramowanie o wartości ponad 35 tys. zł. Środki finansowe na ten cel – w wysokości 30 tys. zł- pozyskała z programu dotacyjnego Instytutu Książki pn. „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016 r.”.

Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju znalazła się na jednym z pierwszych miejsc wśród bibliotek zakwalifikowanych do otrzymania dotacji. W sumie do projektu przystąpiło ponad sto trzydzieści placówek z całej Polski, a dofinansowanie otrzyma tylko osiemnaście. Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2016” został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.

Jego celem jest podniesienie standardu bibliotek poprzez wyposażenie ich w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający korzystanie z zasobów cyfrowych, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich online oraz zwiększenie poziomu atrakcyjności usług bibliotecznych, poprzez odpowiednie wyposażenie bibliotek.