• L. Maud Montgomery i „Ania z Zielonego Wzgórza

• Obchodzimy Światowy Dzień Ziemi w szkole w Polanach

W piątek 22 kwietnia przypada bardzo ważne święto, czyli Światowy Dzień Ziemi.

• „Jak żyje Ziemia”, czyli spotkanie z uczniami w szkole w Piorunce

W czwartek 21 kwietnia odwiedziliśmy sympatycznych uczniów ze szkoły podstawowej w Piorunce.

• W Bereście świętujemy Światowy Dzień Książki

W sobotę 23 kwietnia w bibliotece w Bereście obchodziliśmy hucznie Światowy Dzień Książki.

• O dzieciach, które kochają książki

Światowy dzień książki obchodzony jest corocznie 23 kwietnia. Ma on na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

• Zwierzęta z wiejskiego podwórka w Filii na Czarny Potoku

Czy na wsi jest nudno? Na pewno nie!! Spotkać tu można np. przyjaznego gospodarza czy wesołą krówkę, którzy z zapałem oprowadzą dzieci po wiejskim podwórku.

• Wielkanocne kartki i zagadki detektywistyczne

W sobotę 9 kwietnia w bibliotece w Bereście odbyło się nasze przedświąteczne spotkanie czytelnicze i warsztaty plastyczne.

• Wiosenne zabawy w Tyliczu

7 kwietnia Biblioteka Publiczna w Tyliczu, Świetlica „Przystań” oraz Centrum Kultury zorganizowały zajęcia dla przedszkolaków z miejscowej ochronki, których motywem przewodnim była wiosna i nadciągające święta wielkanocne.

• Wiosenna wizyta w Ochronce

Wiosna zagościła już na dobre. Dzieci z Niepublicznego Przedszkola Zgromadzenia Sióstr Służebniczek doskonale już to wiedzą o czym przekonały się bibliotekarki z Filii 1, udając się do nich na comiesięczną wizytę.

• Jaworzynki szykują wielkanocne stroiki