ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

PARTNERSTWO DLA KSIĄŻKI

Biblioteka Publiczna w Krynicy – Zdroju realizuje w 2023 r. projekt pt. „Biblioteka dla (każdego) małego i większego człowieka”. Jest to pomysł wprowadzenia nowej oferty biblioteki dla wybranych grup odbiorców. Pierwszą jest PUCIOWA AKADEMIA DLA NAJMŁODSZYCH, czyli cykl zajęć czytelniczo- animacyjnych skierowanych do dzieci (od pierwszych miesięcy życia po kilkuletnie) i ich rodziców. Zajęcia i inne wydarzenia związane z „Świętowaniem z Puciem” – odbywają się w oparciu o popularną serię książek o Puciu. W programie przewidziano też spotkania z autorem książek dla dzieci. Dla młodzieży w wieku 14-18 lat przygotowano FESTIWAL WYOBRAŹNI - turnieje gry planszowej inspirowanej cyklem Fantasy Kroniki Dwuświata oraz spotkania z autorem książki i gry. Biblioteka w nowej lokalizacji chce wprowadzić atrakcyjne propozycje dla czytelników, jakich do tej pory nie było. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie jej do zachodzących zmian oraz potrzeb czytelników. Pokazanie, że biblioteka wciąż się zmienia i jest otwarta na nowe wyzwania.

Ministerstwo_Kultury_i_Dziedzictwa_Narodowego_logo_2022

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

 

MKiDN_kolor

Biblioteka Publiczna realizuje w 2022 r.projekt pt. "Z książką od papirusu do   gigabajtów” z programu  Partnerstwo dla ksiażki.  W ramach projektu przygotowano: kreatywne zajęcia pt. KSIĄŻKOdzieje, spotkania autorskie i warsztaty tworzenia książek (na glinianej tabliczce, zwoju, a'la kipu, papierze czerpanym) oraz warsztaty emisji głosu i pracy z mikrofonem, powstawania słuchowisk i nagrywania audiobooków. Uczestnicy będą mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat książek, rozwiązując quiz on-line. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie jej do zachodzących zmian oraz potrzeb czytelników. Propozycja biblioteki jest skierowana do dzieci i młodzieży oraz seniorów.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego w kwocie 15 000.

MKiDN_kolor

Biblioteka Publiczna realizuje w 2021 r. projekt pt. „Cztery oblicza książki, nie licząc czytania”. W ramach projektu odbędą się warsztaty: teatru cieni, ilustracji książkowej i komiksu oraz spotkania z pisarzami. Biblioteka wprowadzi też nową ofertę - wypożyczania skompletowanych zestawów (książka, gra planszowa, zabawa), przeznaczoną do wspólnego korzystania przez rodziny czy grupy osób. Proponowane wydarzeniach mają połączyć czytanie z różnymi formami ekspresji twórczej oraz rozrywki. Celem przedsięwzięcia jest rozszerzenie zakresu usług biblioteki i dostosowanie jej do zachodzących zmian oraz potrzeb czytelników.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z funduszu Promocji Kultury w kwocie 14 900 zł.

MKiDN_kolor

Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju realizuje w 2019 r. projekt „Z książką-dla rodzinki godzinka”-   cykl wydarzeń animujących ciekawe działania kulturalne, szczególnie promujące czytanie książek. Działania są skierowane do mieszkańców gminy Krynicy Zdroju (szczególnie dzieci i młodzieży oraz seniorów). Zaplanowane wydarzenia organizuje Biblioteka Publiczna, przy współpracy wolontariuszy i podmiotów lokalnych. Celem projektu jest zwiększenie dostępu do książki, rozszerzenie zakresu usług biblioteki, zdobycie nowych umiejętności i kompetencji przez bibliotekarzy oraz aktywizacja i animacja życia kulturalnego społeczności lokalnej. W ramach działań odbędą się: warsztaty kamishibai i zajęcia czytelnicze pt. „Skarpetkowy teatrzyk”, warsztaty prezentacji tekstu i występ. Ponadto zaplanowano spotkania z autorem i lustratorem książek dla dzieci.

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu Promocji Kultury w kwocie 10 843 zł.  skarpetkowy teatrzyk-1

 

 

2Biblioteka Publiczna w Krynicy- Zdroju realizuje w 2018 r. Projekt „JA/TY/MY czytamy" – cykl wydarzeń i imprez animujących działania kulturalne, przede wszystkim promujących czytelnictwo, skierowanych do mieszkańców gminy Krynicy Zdroju (szczególnie dzieci i młodzieży oraz seniorów). Przedsięwzięcie jest realizowane przez Bibliotekę Publiczną, przy współpracy z wolontariuszami i podmiotami lokalnymi . Jego celem jest zwiększenie dostępu do książki, rozszerzenie zakresu usług biblioteki, zdobycie nowych umiejętności przez bibliotekarzy oraz aktywizacja życia kulturalnego społeczności lokalnej. W ramach projektu zaplanowano: interaktywne zajęcia literackie "Pan Kuleczka dla Pani Babci i Pani Wnuczki", spotkania autorskie, międzypokoleniowe warsztaty teatralne i prezentacja pt. „Co moja babcia czytała w dzieciństwie”. Ponadto uczestnicy projektu wezmą udział w Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce, a bibliotekarze w warsztatach „Jak promować czytanie”.

Działanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w kwocie 15 150 zł

 

2Biblioteka Publiczna w Krynicy- Zdroju realizowała w 2017 r w ramach programu Partnerstwo dla książki projekt „Jestem ZA! -czytany”. Jest to cykl zintegrowanych, animujących czytelnictwo działań biblioteki, skierowany do dzieci, młodzieży i seniorów. Celem jest zwiększenie dostępu do książki, poszerzenie oferty biblioteki oraz aktywizacja życia kulturalnego społeczności lokalnej. W ramach projektu odbędą się: „Mali odkrywcy wielkiej literatury” głośne czytania z warsztatami, zajęcia literacko-plastyczne i 2 spotkania autorskie dla dzieci, „Książka wychodzi z cienia ” -  nocny event czytelniczy, z grą świateł i teatrem cieni dla młodzieży, „Teatr Czytelnika na żywo” spotkania z dramatem dla dorosłych. Ponadto zaplanowano wyjazd uczestników projektu i bibliotekarzy na Festiwal Literatury Dziecięcej do  Rabki oraz grywalizację. Projekt jest realizowany w partnerstwie z Fundacją Sztuka Teatru, przy wparciu wolontariuszy i współpracujących podmiotów lokalnych.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kwocie 20 880  zł.

 

 

 

 

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony