• Andrzejkowe spotkanie z wróżbami.

Dnia 28 listopada w Bibliotece Fili w Bereście odbyło się andrzejkowe spotkanie z wróżbami. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją i historią Andrzejek.

• Mieszkamy w książce!

W poniedziałek dnia 27 listopada odwiedzili naszą bibliotekę na Czarnym Potoku, wraz ze swa Panią wychowawczynią uczniowie III klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2.

• Laszlo boi się ciemności

W listopadzie odbyły się kolejne spotkania DKK dla przedszkolaków, w których towarzyszyła nam opowieść pt.: "Laszlo boi się ciemności". Była to historia o małym chłopcu który właśnie tej ciemności się bał.

• JAWORZYNKI ROBIĄ KARTKI.

Iris folding to sztuka wykonywania wzorów z kolorowych, nachodzących na siebie pasków papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył irys - kształt przypominający przysłony fotograficznej.

• Misiowy wtorek w Filii na Czarnym Potoku.

Podczas kolejnych zajęć z cyklu Zaczytany Wtorek, które odbyły się 21 listopada w filii nr 1.

• Powroty liryczne

Barbara Krężołek- Paluchowa – poetka gór, malarka, związana z Krynicą i Piwniczną, autorka 11 tomików wierszy, albumu „Dar pamięci”, trzech książek dla dzieci, dziennikarka, przez wiele lat prowadziła gazetę lokalną „Znad Popradu” była gościem wieczoru poetyckiego w naszej bibliotece.

• DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Z FILIĄ NR 1

• Śnieżynki w filii nr 3

Dnia 23 listopada w bibliotece na ul. Źródlanej nasi najmłodsi czytelnicy starali się dowiedzieć skąd się bierze śnieg oraz dlaczego lód jest śliski, podczas zajęć „Kreatywne czwartki”.

• Spotkanie z sympatyczną ryjówką Florką

• Spotkanie przedszkolaków z Florką