• Ferie na Czarnym Potoku i cuda z mleka.

Świat zawarty w książce, to wspaniała przygoda, do której wskoczyć może każdy z nas. Aby jednak przejść przez magiczne drzwi do tej innej rzeczywistości, potrzeba niezwykle cennej, choć początkowo niełatwej sztuki, jaką jest umiejętność czytania.

• Dzień Zebry z Biblioteką w Bereście

Czy to prawda, że ZEBRA jest biała w czarne paski? A może czarna w białe paski? Czy wiesz jak wygląda zebroid?

• Kosmiczny Bal Karnawałowy w Tyliczu

27 stycznia w Tyliczu odbył się „Kosmiczny Bal Karnawałowy” zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę „Przystań” dla kl. I – III SCESZ w Tyliczu.

• Dzień pierwszy ferii w Filii na Czarnym Potoku

Czy puzzle można zrobić z patyczków po lodach? Oczywiście, że tak. Z patyczków, tekturek, kartoników i nie tylko.

• Ferie zimowe z Biblioteką w Bereście

A jak ferie to pewnie aktywny wypoczynek: narty, sanki, łyżwy, kulig, bitwa na śnieżki, może ktoś ulepi bałwana, ktoś inny zbuduje igloo albo odwiedzi bibliotekę.

• Dinozaurowa Sobota w filii na Czarnym Potoku

Ratunku!! Dinozaury zawładnęły biblioteką na Czarnym Potoku. Wszystko za sprawą sobotnich zajęć na które wpadły z wizytą te pradawne zwierzęta.

• Pingwinkowe DKK w Tyliczu

25 stycznia odbyło się kolejne spotkanie DKK w Tyliczu, tym razem połączone z „Dniem Wiedzy o Pingwinach”. Przedszkolaki z tylickiej ochronki tradycyjnie wysłuchały bajki, a była to książeczka autorstwa Steve’a Smallmana pt. „Niedoskonały pingwin”.

• Dzień Babci i Dziadka w Tyliczu

26 stycznia w Tyliczu odbyło się przedstawienie z okazji Dnia Babci i Dziadka zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną oraz Świetlicę Przystań.

• ŚRODY Z PASJAMI W BIBLIOTECE NA ŹRÓDLANEJ

W dniu 25.01.23 odbyło się pierwsze w nowym roku 2023, spotkanie Pań z cyklu Środy z pasjami. Tematem spotkania były plany oraz pomysły na nasze robótki ręczne.

• Z książką do przedszkola wybrały się dinozaury.

Jak co miesiąc, bibliotekarki z filii1 odwiedziły Integracyjne Przedszkole Przystań. Tym razem wybrały się z nimi dość nietypowi goście. Dinozaury, bo o nich mowa sprawiły ogromną frajdę wszystkim przedszkolakom.