• Biblioteki - małe ministerstwa kultury

W niedzielę o 12:30 na antenie Radia Kraków wyemitowany został reportaż Ewy Szkarłat na temat małopolskich Dyskusyjnych Klubów Książki.

• Kryniczanka w podróży

W czwartek, 28 grudnia, w czytelni biblioteki pod Górą Parkową odbyło się ostatnie w 2017 r. spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika”.

• Laurki na Dzień Babci i Dziadka w Fili na Czarnym Potoku.

Podczas sobotnich warsztatów które odbyły się 20 stycznia w Fili nr 1 w ramach cyklu "Sobota z Wyobraźnią" młodzi czytelnicy zapoznali się z książeczką pt." Lena -co mam robić gdy się nudzę" autorstwa Silvi Serreli.

• 73. lata temu Krynica została wyzwolona

W styczniu 1945 roku (według różnych źródeł było to 20 lub 21 stycznia) ostatni żołnierze wojsk niemieckich opuścili Krynicę. Zakończył się ponad pięcioletni okres okupacji hitlerowskiej.

• JAWORZYNKI KARNAWAŁOWO

• Czy babcię można wypożyczyć?

• Weneckie maski w filii nr 3

• DZIURAWY ZACZYTANY WTOREK W FILII NA CZARNYM POTOKU