• Spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem

• „Co za ptak robi tak?”- Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście

• Anna Czerwińska -Rydel na spotkaniu autorskim w Tyliczu

• Alfabetem Morse’a z domu

W bibliotecznym Klubie Kreatywności można rozwijać swoje pasje, korzystając z zarówno z tradycyjnych form aktywności, jak i z wykorzystaniem nowych technologii.

• W bibliotece – drukujemy w technologii 3D

W ramach bibliotecznego Klubu Kreatywności będzie też działać pracownia druku 3 D. Dzięki środkom pozyskanym z projektu została zakupiona drukarka 3D Creality Ender-5 oraz filamenty do druku.

• S(ż)ycie jest piękne – warsztaty artystyczno-krawieckie

Czy można połączyć książki i promocję czytelnictwa z szyciem na maszynie? Jak najbardziej tak. Potrzeba do tego wyobraźni i kreatywnego myślenia. Taką możliwość stworzył Klub Kreatywności w naszej bibliotece, a konkretnie warsztaty artystyczno-krawieckie pt. „S(ż)ycie jest piękne”, które odbyły się w dniach od 15 sierpnia do 5 września br.

• Klub kreatywności – powstanie opowieść

Biblioteka realizuje, mimo utrudnień związanych z epidemią projekt Kluby Kreatywności. Jednym z zaplanowanych działań jest stworzenie opowieści o pierwszej rodzinie, która zamieszkała na stałe w uzdrowisku.

• Nasze spotkania z Janem Pawłem II

Od 8 października br. można przed Kościołem Zdrojowym w Krynicy- Zdroju obejrzeć wystawę poświęconą spotkaniom kryniczan z Janem Paweł II. Ekspozycja powstała pięć lat temu i była prezentowana w Galerii Sztuki „Siedlisko”.

• Z książką w przedszkolu

Do książki z bajką o brzydkim kaczątku zakradł się krokodyl, który rujnuje całą opowieść. Panoszy się na stronach, pożera litery i słowa, za żadne skarby nie daje się wypłoszyć.

• Krynica czasów dra Zieleniewskiego - wersja poprawiona z oryginalnymi zdjęciami

Zapraszamy do obejrzenia prelekcji pt. Krynica czasów dra Zieleniewskiego na dawnych fotografiach w nowej, poprawionej technicznie wersji, z oryginalnymi zdjęciami uzdrowiska z II połowy XIX w. Premiera 2 października na YT, FC i stronie biblioteki.