• Z książką do przedszkola - Stary rok w nowy się zmienia

W czwartek, 29 grudnia bibliotekarki z filii na Czarnym Potoku wybrały się z wizytą do Integracyjnego Przedszkola "Przystań".

• Rozstrzygnięcie szkolnych konkursów w Polanach

W środę 21 grudnia w Szkole Podstawowej w Polanach na uroczystym apelu ogłoszono zwycięzców aż trzech konkursów, które zorganizowała Biblioteka Szkolna oraz Biblioteka Publiczna Filia Berest.

• Przedszkolne zajęcia w świąteczno-zimowym klimacie

Bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku wybrały się w kolejną świąteczno-zimową wizytę. Tym razem odwiedziły grupę średniaków z przedszkola mieszczącego się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1.

• Konkurs „Pięknego Czytania” w Bereście

We wtorek 20 grudnia w szkole podstawowej w Bereście odbył się Konkurs „Pięknego Czytania”. Pan bibliotekarz korzystając z zaproszenia Pani Marty Kiklicy miał zaszczyt zasiąść w komisji oceniającej uczniów z klasy II i III oraz IV i V.

• Święta Bożego Narodzenia

• Pierniczkowa sobota w Filii na Czarnym Potoku

W sobotę, 17 grudnia w Filii na Czarnym Potoku odbyły się pachnące piernikiem zajęcia podczas, których młodzi czytelnicy wysłuchali wiele ciekawostek na temat tradycji świątecznych obchodzonych zarówno w naszym kraju jak i w innych strona świata, takich jak np. Japonia, Meksyk czy Australia.

• Jaworzynkowe skrzaty opanowały Filię na Czarnym Potoku

We wtorek, 13 grudnia w Filii1 odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie Kreatywnego Klubu Jaworzynki.

• Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka

"No, już na dziś dość biegania! Niech tu nisko siądzie Hania, Julcia z lalką wyżej trochę, Na kolana wezmę Zochę, Bo Zosieńka jeszcze mała... No, i będę wam czytała..."

• „Przyjaciele z piernika”

W piątek 9 grudnia pan bibliotekarz z Filii w Bereście złożył przedświąteczną wizytę uczniom w szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej.

• Da mihi animas, caetera tolle. Daj mi duszę, resztę zabierz. Wystawa

W pawilonie przy Parku in. M. Dukieta (ul. Zdrojowa) warto obejrzeć wystawę poświęconą Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi pt. Da mihi animas, caetera tolle. Daj mi duszę, resztę zabierz.