„Głodomorek” – Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście

We wtorek 20 kwietnia w przedszkolu w Bereście odbyło się kolejne spotkanie DKK. Tym razem Pan Borsuk przeczytał dzieciom pełną humoru bajkę pt. „Głodomorek”. Tytułowy bohater, to mały chłopiec, który uwielbia łakocie i słodkości. Często jednak ma zbyt duży apetyt i w związku z tym popada w przeróżne zabawne tarapaty. W czasie przygód towarzyszą mu m.in. piesek Azorek, Eleonorka, pewien potworek i traktorek. Ostatnia zawarta w tej książeczce historyjka kończy się bardzo mądrym rymowanym morałem: „Jedz normalnie. Bez przesady. Nie stój wciąż nad zupy garem, bo NALEŻY JEŚĆ Z UMIAREM!”. Po wysłuchaniu bajki przedszkolaki najwyraźniej zgłodniały, ponieważ na ich kartkach pojawiły się kolorowe i smakowicie wyglądające porcje lodów. Założę się, że nie tylko Głodomorek nie może się czasem powstrzymać, gdy widzi na talerzu swoje ulubione ciacho prawda? Któż z nas bez winy – niech pierwszy pączkiem rzuci.

„Głodomorek” – Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście „Głodomorek” – Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście „Głodomorek” – Spotkanie DKK w przedszkolu w Bereście