Z książką do Przedszkola - jak dbać o piękny uśmiech

Dnia 05 marca obchodzony jest Światowy Dzień Dentysty. Niewątpliwie jest to świetna okazja aby poruszyć z dziećmi bardzo ważny temat, jakim jest dbanie o ząbki. W ramach comiesięcznej wizyty w Integracyjnym Przedszkolu "Przystań", bibliotekarze z Filii mieszczącej się na Czarnym Potoku uświadomili przedszkolakom, że  higiena to przecież bardzo istotna sprawa. Zajęcia oparte były na niezwykle oryginalnej, zabawnej i zarazem bardzo pouczającej opowieść, która na długo pozostaje w pamięci! Książka autorstwa Sophie Schoenwald nosi tytuł "Wielkie mycie zębów w ZOO" i opowiada o tym jak pewnego dnia w całym zoo rozniósł się nieprzyjemny zapach. Okazało się że pochodzi on od zwierząt, które nie chciały myć zębów. Wszystkie zwierzęta uznały bowiem, że to głupie i niepotrzebne. W całej tej "śmierdzącej" sprawie maczał palce leniwiec Fredi. Dyrektor zoo, pan Niecierpliwiec, postanawia jednak zmienić ten stan rzeczy. Wymyślił zatem sprytny plan, który zamierzał przeprowadzić z pomocą nieustraszonego jeża Ignacego Miętusa. Książka wszystkim bardzo się spodobała i wprowadziła dzieci w dentystyczny temat. Oprócz czytania nie brakło oczywiście różnego rodzaju zagadek oraz zębowych ciekawostek. Wszyscy odtańczyli wspólny taniec naśladowczy: Myjemy zęby do piosenki "Szczotka, Pasta...". Przedszkolaki dowiedziały się również jak prawidłowo dbać o ząbki , jak je czyścić i co należy jeść aby móc się cieszyć pięknym i zdrowym uśmiechem przez wiele lat.

Z książką do Przedszkola - jak dbać o piękny uśmiech Z książką do Przedszkola - jak dbać o piękny uśmiech Z książką do Przedszkola - jak dbać o piękny uśmiech