Z książką do przedszkola. Już niedługo WAKACJE!

7 czerwca odbyły się kolejne zajęcia z cyklu Z książką do Przedszkola w których uczestniczyły dzieci z Integracyjnego Przedszkola Przystań.  Zajęcia biblioteczne poprowadziła bibliotekarka z filii nr 1  w pięknych i słonecznych okolicznościach przyrody. Podczas spotkania  przedszkolaki zapoznały się z bohaterami książki autorstwa Dimiter Inkiow pt. "Ja, Klara i Zwierzaki". Wesołe rodzeństwo wybrało się na wakacje, ale żeby były one zdrowe i udane rodzice musieli wyposażyć ich w odpowiednie rekwizyty czyli np. słomkowe kapelusze. Niestety zostały one pożarte przez wesołego kucyka w zamian za co dzieciaki zostały obdarowane super przejażdżką.
Oprócz wysłuchania tej opowieści nasze przedszkolaki wzięły udział w specjalnych zadaniach, które miały na celu wprowadzenie ich w wakacyjny czas. Były to np. zabawa w skojarzenia, słoneczko z radami. Dzięki nim przedszkolaki dowiedziały się co robić i jak się zachować aby wakacje były bezpieczne, zdrowe i wesołe. Wybraliśmy się również wspólnie w wakacyjną podróż do której posłużyła nam chusta animacyjna.

Z książką do przedszkola. Już niedługo WAKACJE! Z książką do przedszkola. Już niedługo WAKACJE! Z książką do przedszkola. Już niedługo WAKACJE!