„Mysz, która chciała być Lwem”

We wtorek 24 listopada do przedszkola w Bereście znowu zawitała „Mała Bajeczka”, a z nią sympatyczny Pan Borsuk. Tym razem ten czarno- biały zwierzak przeczytał dzieciom opowieść pt. „Mysz, która chciała być Lwem”. W tej interesującej historii malutka bohaterka marzyła o tym, aby zdobyć przyjaciół i żeby w końcu wszyscy zwrócili na nią uwagę, dlatego postanowiła nauczyć się ryczeć jak potężny lew. Jednak, kiedy zebrawszy się na wielką odwagę stanęła oko w oko z królem wszystkich zwierząt stało się coś zaskakującego. Otóż wielkie lwisko tak się wystraszyło myszki, że aż krzyknęło ze strachu! Następnie obydwoje się zaprzyjaźnili, a myszka odkryła, że w cale nie trzeba umieć ryczeć i wrzeszczeć, ani być strasznie wielkim, żeby inni nas słuchali i bardzo lubili. Po wysłuchaniu tej mądrej bajki utalentowane plastycznie przedszkolaki narysowały piękne kolorowe rysunki i oczywiście w nagrodę dostały małe słodkie co nie co.

„Mysz, która chciała być Lwem” „Mysz, która chciała być Lwem” „Mysz, która chciała być Lwem”