• „Lewy, gola!”, czyli czym się różni katar od Kataru?

W piątek 25 listopada bibliotekarz z Filii w Bereście ponownie odwiedził uczniów w Szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej. Tradycyjnie już na początku naszego spotkania doszło do wymiany przeczytanych, a wypożyczenia nowych książek.

• Dzień Pluszowego Misia - Książkowi Odkrywcy

25 listopada wypada bardzo ważne święto. Jest to oczywiście Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia - przyjaciela każdego dziecka.

• Zanim powstało uzdrowisko

W tym roku przypada 475. rocznica powstania Krynicy. Okres dziejów miejscowości od 1547 r. aż do założenia uzdrowiska w 1793 r. jest mało znany i słabo udokumentowany.

• KOLOROWE KREDKI

„Kolorowe kredki w pudełeczku noszę. Kolorowe kredki bardzo lubią mnie…” chyba nie ma osoby, która nie znałaby słów tej piosenki, tym bardziej wspaniałe jest to, że kredki mają swoje święto, które obchodzimy 22 listopada.

• Z książką do przedszkola - Dzień Kredki

Za bibliotekarkami z Filii1 kolejna wizyta w Niepublicznym Integracyjnym Przedszkolu "Przystań". Tym razem wybrały się tam w towarzystwie kolorowych kredek, które miały przecież wczoraj swoje święto.

• Andrzejkowa sobota z wróżbami w Filii na Czarnym Potoku

"Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze."

• Zapraszamy!

• Dzień Postaci z Bajek w Tyliczu

15 listopada Biblioteka Publiczna w Tyliczu we współpracy z Świetlicą „Przystań” zorganizowały zabawę dla kl. II SCESZ w Tyliczu z okazji jednego z najsympatyczniejszych świąt, a mianowicie Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.

• Jaworzynki na Czarnym Potoku szyją dynie.

Jesień niebawem już się z nami pożegna ale Panie z Kreatywnego Klubu Seniora, działającego przy Filii nr1 jeszcze skorzystały z jej ciepłego klimatu.

• Przedszkolaki z Czarnego Potoku poznają polskich poetów - Agnieszka Frączek

We wtorek, 15 listopada w Filii 1 odbyły się kolejne warsztaty z cyklu Poznajemy Polskich Poetów.