• Pierniczkowa sobota w Filii na Czarnym Potoku

W sobotę, 17 grudnia w Filii na Czarnym Potoku odbyły się pachnące piernikiem zajęcia podczas, których młodzi czytelnicy wysłuchali wiele ciekawostek na temat tradycji świątecznych obchodzonych zarówno w naszym kraju jak i w innych strona świata, takich jak np. Japonia, Meksyk czy Australia.

• Jaworzynkowe skrzaty opanowały Filię na Czarnym Potoku

We wtorek, 13 grudnia w Filii1 odbyło się ostatnie już w tym roku spotkanie Kreatywnego Klubu Jaworzynki.

• Poznajemy polskich poetów - Maria Konopnicka

"No, już na dziś dość biegania! Niech tu nisko siądzie Hania, Julcia z lalką wyżej trochę, Na kolana wezmę Zochę, Bo Zosieńka jeszcze mała... No, i będę wam czytała..."

• „Przyjaciele z piernika”

W piątek 9 grudnia pan bibliotekarz z Filii w Bereście złożył przedświąteczną wizytę uczniom w szkole Podstawowej w Mochnaczce Niżnej.

• Da mihi animas, caetera tolle. Daj mi duszę, resztę zabierz. Wystawa

W pawilonie przy Parku in. M. Dukieta (ul. Zdrojowa) warto obejrzeć wystawę poświęconą Arcybiskupowi Antoniemu Baraniakowi pt. Da mihi animas, caetera tolle. Daj mi duszę, resztę zabierz.

• Nikifor znaczy: „Niosący zwycięstwo”.

We wtorek 6 grudnia pan bibliotekarz z Filii w Bereście skorzystał z zaproszenia i odwiedził prężnie działający lokalny Klub Seniora. Tematem spotkania był krynicki artysta Nikifor.

• „Ho! Ho! Ho! Czy są tu grzeczne dzieci?!” – Mikołaj w Bereście

Na wtorek 6 grudnia z niecierpliwością czekają wszystkie dzieci na całym świecie. Tego dnia każde z nich wstaje skoro świt i od razu zerka pod poduszkę, szukając prezentu od Świętego Mikołaja.

• Przygody (niezbyt miłe) zapracowanego Mikołaja

W poniedziałek, 5 grudnia Bibliotekarki z Filii na Czarnym Potoku odwiedziły grupę najmłodszych przedszkolaków z Gminnego przedszkola „Mali odkrywcy”.

• Warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych w Tyliczu

1 grudnia w Tyliczu odbyły się międzypokoleniowe warsztaty tradycyjnych ozdób świątecznych zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną, Świetlicę „Przystań”, KGW Jarzębinki i Panią Agatę Broniszewską.

• Przedświąteczne warsztaty w Tyliczu

Dnia 5 grudnia w tylickiej bibliotece odbyły się kolejne warsztaty ozdób świątecznych zorganizowane przy współpracy z Świetlicą „Przystań” oraz Panią Agatą Broniszewską z CK.