Zwierzęta z wiejskiego podwórka w Filii na Czarny Potoku

Czy na wsi jest nudno? Na pewno nie!!  Spotkać tu można np. przyjaznego gospodarza czy wesołą krówkę, którzy z zapałem oprowadzą dzieci po wiejskim podwórku. W bibliotece na Czarnym Potoku, zdarzają się różne cuda. Tym razem łaciata krówka przeczytała przedszkolakom książkę o sympatycznym Pajączku Kędziorku. Wybrał się on z rodzicami na wieś. Tam w towarzystwie psa o imieniu Barry zaczyna zwiedzać gospodarstwo. Na podwórku i na łące spotyka wiele zwierząt, które wcześniej widział tylko na obrazkach, między innymi krowy, świnki, owce i konie. Rozmawia z nimi i poznaje ich zwyczaje a wraz z nim oczywiście nasi mali goście, którzy wysłuchali z wielkim zainteresowaniem tą pięknie ilustrowana bajeczkę.
Wesoły rolnik, który również zagościł dzisiejszego dnia w bibliotece opowiedział przedszkolakom bajeczkę w której dzieci czynnie wzięły udział, naśladując odgłosy wszystkich występujących w niej zwierzaków. Wspólnie odtańczyliśmy ulubiony taniec kaczek (najlepszy taniec wszystkich wesel) oraz rozpoznawaliśmy prawdziwe odgłosy wiejskich mieszkańców. Dzieci dowiedziały się również jak pożyteczne są wiejskie zwierzaki i jak wieloma skarbami obdarowują ludzi. Dają nam przecież mleko, jaja, miód czy wełnę. Dużą frajdę sprawiło wszystkim odgadywanie zwierząt kierując się jedynie zmysłem dotyku. Na koniec nasi mali goście wykonali wspaniałe, kolorowe kurki z papieru.