Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Zimowe przygody Alfika i Reksia

W piątek 14 stycznia „Mała Bajeczka” z biblioteki w Bereście po raz kolejny wpadła z wizytą do swoich ulubionych przedszkolaków. Tym razem przeczytaliśmy dwie „zimowe” książki. Pierwsza pt. „Alfik uczy się pływać” opowiadała zabawną historię malutkiego niedźwiadka polarnego, który bardzo bał się oceanu, ale dzięki swoim przyjaciołom szybko przełamał swoje lęki i okazało się, że w morskich falach czuje się jak ryba… to znaczy niedźwiedź w wodzie. Druga bajka to oczywiście sympatyczny Reksio i jego śnieżne harce z kurami, kogutem i kilkoma wronami na nartach, sankach i łyżwach. Oczywiście na końcu, jak na prawdziwego psiego bohatera przystało Reksio uratował życie swojemu panu - małemu Adasiowi, pod którym załamał się lód. Po wysłuchaniu tych ciekawych historii zabraliśmy się z wielkim zapałem do prac plastycznych i wykonaliśmy pięknie zdobione rękawice narciarskie. Do zobaczenia po feriach!

Zimowe przygody Alfika i Reksia Zimowe przygody Alfika i Reksia Zimowe przygody Alfika i Reksia