"Zawiłości miłości" - Poznajemy polskich poetów

Kogo lub co możemy darzyć miłością?

W jaki sposób się ona objawia?

Co oznacza kochać kogoś?

Jak wyglądałby świat bez miłości?

Na te i wiele innych pytań bibliotekarki z filii na Czarnym Potoku szukały dziś odpowiedzi wraz z przedszkolakami z gr. I z gminnego Przedszkola "Mali Odkrywcy". W ramach projektu Poznajemy Polskich Poetów dzieci zaznajomiły się z twórczością prawdziwej specjalistki od uczuć - poetkę Dorotę Gellner. Wysłuchały wiersze z tomiku pt. "Zawiłości miłości" oraz ""Czekoladki dla sąsiadki". Zatańczyły do piosenki Skaczące nutki, do której tekst napisała Dorota Gellner właśnie. W ramach walentynkowego święta każdy miał okazje odnaleźć połówkę złamanego serduszka. Natomiast Podczas zabawy Serduszko puka...  dzieci obdarowywały się dobrym słowem, uściskiem lub uśmiechem. Dużą frajdę sprawiła wszystkim zabawa w sałatkę owocową, do której przyrządzenia  posłużyła nam kolorowa chusta Klanza. Na koniec każdy wykonał piękną serduszkową koronę.