Nieznane dokumenty z życiorysu dra Zieleniewskiego spotkanie on-line

Nieznane dokumenty z życiorysu dra Zieleniewskiego  spotkanie on-line

Prelekcja on-line pt. Michał Zieleniewski w świetle rękopisów Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie  dopełnia informacje na temat dr. M. Zieleniewskiego zaprezentowane na wystawach oraz quizie historycznym.  Premiera wykładu on-line (przeniesiona z września) odbędzie się 28 października 2021 r. (czwartek) o godz. 18.00 przez kanał YouTube, FB i stronę internetową biblioteki. Po premierze prelekcja zostanie  umieszczona do obejrzenia na stronie internetowej biblioteki i kanale YT. Wykład połączony z prezentacją multimedialną pokaże efekty wielomiesięcznej pracy dra Pawła Brzegowego – zapoznania się z materiałami zgromadzonymi przez dra Zieleniewskiego,  znajdującymi się obecnie w Czytelni Rękopisów BJ. Kolekcja składa się z 10 tomów, zawierających publikacje o uzdrowisku, analizy  wód mineralnych, wycinki prasowe, korespondencje do władz, instytucji i osób prywatnych, raporty finansowe, rysunki, karty pocztowe.

Doktor Michał Zieleniewski pozostawił po sobie bogatą spuściznę dotyczącą rozwoju krynickiego uzdrowiska, innych polskich uzdrowisk i balneologii. Natomiast niewiele było dokumentów, zdjęć czy pamiątek dotyczących jego życia osobistego. Dr Paweł Brzegowy podczas swojej pracy dokonał ciekawego odkrycia, odnajdując unikatowe, dotąd nieznane materiały dotyczące życiorysu Michała Zieleniewskiego i Jego rodziny. Zostaną one pokazane podczas prelekcji.

Spotkanie będzie zorganizowane w ramach projektu realizowanego w br. przez Bibliotekę Publiczną pt. Dr Michał Zieleniewski - twórca świetności Krynicy. Działanie jest dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie, Program Patriotyzm Jutra.