Zakończenie wakacyjnych Eko- warsztatów w Bereście

Jak powszechnie wiadomo nic tak nie poprawia wszystkim Mamom humoru niż nowy, piękny kwiat w domowej kolekcji. A gdy jeszcze znajduje się w misternie zdobionej, unikatowej doniczce- Mamy wprost mdleją z zachwytu. Dlatego podczas czwartkowych zajęć nasza grupa młodych ogrodniczek i ogrodników ze starych butelek, kubełków, a nawet jednego starego buta „wyczarowała” oryginalne doniczki. Następnie zasadziliśmy w nich piękne i pachnące wrzosy i lawendy. Tymi kwiecistymi prezentami mali czytelnicy obiecali obdarować swoje Mamusie po powrocie do domów. Oczywiście podczas zajęć nie mogło zabraknąć książki i dlatego przeczytaliśmy bardzo ciekawe rozdziały „Elementarza Ekologicznego”. Dowiedzieliśmy się z nich m.in. tego jak przy pomocy kilkunastu prostych zasad możemy znacząco wpłynąć na mniejsze zużycie energii i wody w naszym domu i w szkole, a także jak mądrze planować zakupy, aby później nie zaśmiecać środowiska. Niestety razem z przemijającymi wakacjami, kończą się również nasze spotkania przeprowadzane w ramach projektu „Bądź Eko- Kulturalny”. Na szczęście warsztaty te wyposażyły nas w szeroki zasób ekologicznej wiedzy i pokazały jak starym i niepotrzebnym rzeczom przy pomocy najprostszych materiałów plastycznych możemy ofiarować całkiem nowe drugie życie. Do zobaczenia!

Zakończenie wakacyjnych  Eko- warsztatów w Bereście Zakończenie wakacyjnych  Eko- warsztatów w Bereście Zakończenie wakacyjnych  Eko- warsztatów w Bereście