Z książką od papirusu do gigabajtów - zajęcia w Muszynce

W środę 18 maja 2022 r. odbyły się drugie zajęcia w grupie przedszkolnej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce w ramach projektu pt.: ”Z książką od papirusu do gigabajtów”. W trakcie warsztatów najmniejsze „Kruszynki” obejrzały prezentację multimedialną o etapach rozwoju książki. Następnie pracując w grupach próbowały ułożyć z rozsypanki obrazkowej od najstarszej do najmłodszej książki. Pierwszą pracą plastyczną jaką wykonały przedszkolaki było to kolorowanie farbkami plakatowymi breloków glinianych w kształcie kwiatka oraz doczepianie kolorowych koralików do breloka.  W drugiej części zajęć dzieci wysłuchały wiersza pt.: „Jaskiniowiec” autorstwa Bogumiła Zająca. Tytułowy bohater Jaskiniowiec miał problemy z policzeniem zwierząt na polanie w związku z tym marzył mu się kalkulator. Drugą pracę plastyczną jaką wykonały Kruszynki,  było rysowanie pastelami mamuta na szarym pogniecionym papierze. W ten oto sposób wykonały własny rysunek naskalny. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały taniec jaskiniowca.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN_kolor

Z książką od papirusu do gigabajtów - zajęcia w Muszynce Z książką od papirusu do gigabajtów - zajęcia w Muszynce Z książką od papirusu do gigabajtów - zajęcia w Muszynce