Z książką do przedszkola. Rodzina jest najważniejsza.

W czwartek, 13 maja odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze z cyklu: Z książką do przedszkola. Są to comiesięczne wizyty jakie składa Filia 1 w Integracyjnym przedszkolu " Przystań".
Wielkimi krokami zbliżają się bardzo ważne święta, a mianowicie Dzień Mamy, Dzień Taty, Dzień Dziecka. Jest to doskonała okazja aby przeprowadzić biblioteczne zajęcia, których tematyka związana będzie z RODZINĄ. Na początku przedszkolaki zostały wprowadzone w temat za sprawą książki pt. "To co najbardziej lubię...Rodzina" autorstwa Trace Moroney. Porozmawialiśmy  na temat tego co to jest rodzina, kto ją tworzy, co ona nam daje itp. Przedszkolaki wzięły również udział w różnych zabawach takich jak:  "Wstaną dzieci, których...". Polegała ona na tym, że wstawały kolejno dzieci, których mama ma np. niebieskie oczy, których tata ma wąsy itp.. Bardzo podobał się wszystkim masażyk "W mojej rodzinie" w którym dzieci wykonywały sobie masaż pleców wykonując palcami odpowiednie ruchy w ramach zasady: W mojej rodzinie każdy chodzi inaczej. Poznały również zawiłości nazw poszczególnych członków rodziny, układały rodzinne puzzle oraz odtańczyły taniec Dzielmy się radością. Na koniec każda z grup otrzymała mega rodzinną kolorowankę, którą przepięknie pomalowały.
Z książką do przedszkola. Rodzina jest najważniejsza. Z książką do przedszkola. Rodzina jest najważniejsza.