Z książką do przedszkola

Dnia 7 i 8 marca panie z filii na Czarnym Potoku, jak co miesiąc wyruszyły do Integracyjnego przedszkola " Przystań" (odziały z ul. Czarny Potok i ul. Kraszewskiego). Tym razem w swoją podróż zabrały książkę pt." Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" autorstwa Rachel Bright oraz Jim Field. Jest to wesoła opowieść o tym jak to dwie wiewiórki Cyryl i Błażej walczą o jedną upatrzoną wcześniej szyszkę. "Szyszuni" nie udaję im się zdobyć, otrzymują jednak w darze od życia cenną lekcję, a mianowicie: że prawdziwe szczęście można odnaleźć, tylko dzieląc je z innymi. Przedszkolaki miały również okazje podzielić się na wzajem, a to uśmiechem, a to powitaniem. W zabawie "Chętnie się z tobą podzielę" rozdawały sobie na wzajem mandarynki pamiętając oczywiście o ważnych słowach, czyli proszę, dziękuję. Po zakończeniu zadania zarówno ci którzy obdarowywali jak i ci którzy dostali cząstkę mandarynki opowiadali o swoich uczuciach, czyli o tym co czuli gdy mogli komuś coś wręczyć lub gdy coś dostał. Odpowiadali na pytanie czym można się jeszcze podzielić np. przyjaźnią, uśmiechem, zabawką lub dobrym słowem. Do przedszkolaków przyfrunęła również Sowa Mądra Głowa- pacynka za pomocą, której wyraziliśmy ciepłe uczucia wobec siebie nawzajem, mówiąc sobie coś miłego. Przedszkolaki wzięły również udziała w zabawie "pola uczuć" podczas to której wyrażały za pomocą odpowiednich symboli swoje uczucia naśladując je mimiką. Były to np.śmiech, złość, strach lub smutek. Na koniec odbył się szyszkowy wyścig, który przysporzył wszystkim wiele radości.

Z książką do przedszkola Z książką do przedszkola Z książką do przedszkola Z książką do przedszkola Z książką do przedszkola Z książką do przedszkola