WODA TO SKARB – ZAJĘCIA KREATYWNE DLA DZIECI W BIBLIOTECE NA ŹRÓDLANEJ

W dniu 24.02.23 odbyły się pierwsze od dawna zajęcia kreatywne dla dzieci. Podczas spotkań będziemy odkrywać ciekawy świat książek oraz wykonywać prace plastyczne.

Tematem zajęć była woda, drogocenny skarb dla całej ziemi oraz jej mieszkańców, bez którego nie ma życia. Dzieci wiedziały bardzo dużo na temat wody, skąd się bierze w kranie, czy musimy ją oszczędzać itd. Wysłuchały bajki pt. „Wielki skarb” Marcina Sendeckiego następnie wykorzystując świeczkę oraz farby dzieci wykonały fale morskie.

Na koniec każdy z uczestników wymyślił przygody Kropelki Wody i  przedstawił je w formie kolażu.

Były to drugie zajęcia z projektu „Czytam sobie”.