Wizyta sprytnych Elfów i pewnej roztańczonej Żyrafy w Mochnaczce Wyżnej

We wtorek 30 listopada bibliotekarz z Filii w Bereście odwiedził uczniów i przedszkolaki w szkole w Mochnaczce Wyżnej. Nasze spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od lektury. Starsze dzieci w nawiązaniu do andrzejkowych zabaw wysłuchały historii o sympatycznej Żyrafie, która miała pewien spory kłopot, a mianowicie nie potrafiła tańczyć. Na szczęście Gerard, bo tak miał na imię nasz długonogi bohater, z pomocą pewnego świerszcza znalazł swój rytm i ku zaskoczeniu wszystkich zwierząt został prawdziwym królem parkietu. Natomiast najmłodszym bibliotekarz przeczytał pięknie ilustrowaną bajkę pt. „Elfy na ratunek!”. W historii tej niespodziewanie rozchorowały się renifery Świętego Mikołaja i jego mali, ale bardzo pomysłowi i sprytni pomocnicy musieli szukać innego środka transportu. Oczywiście po wielu zabawnych przygodach wszystko dobrze się skończyło. Po lekturach nastąpił czas zabaw. Na początku wszystkie dzieci zamieniły się w wędkarzy, którzy rywalizowali między sobą, kto szybciej wyłowi z wody dorodnego karpia na świąteczny stół. Po udanych połowach trzeba było pokonać „Elfią Ścieżkę” poruszając się po narysowanych śladach rąk i nóg. Każdy z zawodników spisał się doskonale i przemierzył ten trudny tor w iście akrobatycznym stylu. Do zobaczenia!