Wizyta sportowca w filii na Czarnym Potoku.

Dnia 4 lipca  bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedzi Pan Wojciech Czuba absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Instruktor boksu, narciarstwa i pływania. Pasjonat sportu i zdrowego stylu życia. Regularnie biega od 2009 roku i dotychczas przebiegł w sumie 16 000 kilometrów. Na swoim koncie ma m.in. ukończonych pięć maratonów, cztery półmaratony, bieg ultra na 50 kilometrów i około 60 biegów górskich i ulicznych na dystansach od 3 do 36 kilometrów, prywatnie tata Szymka i Piotrka. Pan Wojtek prowadzi również Akademie Młodego Wojownika wpajając dzieciakom zasady zdrowego trybu życia. Nasz gość opowiadał o swoich zmaganiach sportowych, o tym jak należy się odżywiać aby mieć zawsze dobrą kondycje, podawał gotowe przepisy na zdrowe i pyszne posiłki. Przeprowadził tak że krótkie zajęcia ruchowe, w których wszyscy chętnie uczestniczyli. Oprócz wszelkich osiągnięć sportowych Pan Wojtek pozostaje skromnym człowiekiem o ogromnym poczuciu humoru, czym niewątpliwie skradł serca wszystkim dzieciom. Posiada również dużą wiedzę, którą chętnie dzielił się z dzieciakami odpowiadając na wszystkie zadane przez nie pytania.

Spotkanie ze sportowcem otwarło cykl warsztatów, które odbywać się będą w Bibliotece na Czarnym Potoku w ramach projektu „Wolontariat-to mnie rusza” organizowany już po raz czwarty wraz z firmą Coca-Cola Hellenic z siedzibą w Tyliczu. W tym roku projekt nosi tytuł: W ZDROWYM CIELE MAŁY BRZUCH. Jest to cykl zajęć o zdrowym trybie życia, przybliżających dzieciom prawidłowe nawyki żywieniowe oraz uświadomienie im znaczenia aktywności fizycznej.

Wizyta sportowca w filii na Czarnym Potoku. Wizyta sportowca w filii na Czarnym Potoku. Wizyta sportowca w filii na Czarnym Potoku.