WIZYTA PANI DOKTOR W BIBLIOTECE NA CZARNYM POTOKU.

W poniedziałek 24 lipca bibliotekę na Czarnym Potoku odwiedziła Pani doktor Dominika Krakowiak-Łaś, lekarz medycyny na co dzień pracująca na oddziale pediatrii i noworodków w krynickim szpitalu. Pani doktor przygotowała dla naszych dzieciaków wiele ciekawych i pouczających wiadomości o tym jak można dbać o swoje zdrowie, oraz jak ważne jest dla zdrowia i dobrego samopoczucia prawidłowa dieta oraz ruch. Opowiadała również o swojej pracy, o tym co może nas spotkać podczas badania lekarskiego, czego mali pacjenci mogą się spodziewać gdy przyjdą do lekarza. Wszystko po to aby oswoić dzieci oraz zwalczyć w nich lęk przed badaniem. Poza tym każdy mógł posłuchać swojego serduszka przez stetoskop, oraz poznać przedmioty takie jak np. wziernik laryngologiczny, słuchawki, szpatułka czy latarka lekarska towarzyszące lekarzom przy badaniu. Każdy miał okazję wypisać sobie prawdziwą receptę aplikując sobie porcje warzyw i owoców do spożycia podczas nadchodzącego dnia.
Na koniec każdy został obdarowany naklejką oraz kolorowanką. Bardzo dziękujemy Pani Dominice za przemiłą i pouczającą wizytę.

Spotkanie z Panią doktor odbyło się w ramach czwartej edycji projektu przeprowadzanego przy współpracy z firmą Coca-Cola Hellenic (placówka w Tyliczu). Nosi on tytuł "W ZDROWYM CIELE MAŁY BRZUCH" i dotyczy zdrowego trybu życia.

WIZYTA PANI DOKTOR W BIBLIOTECE NA CZARNYM POTOKU. WIZYTA PANI DOKTOR W BIBLIOTECE NA CZARNYM POTOKU. WIZYTA PANI DOKTOR W BIBLIOTECE NA CZARNYM POTOKU.