Wiosenne spotkanie DKK na Źródlanej

Dnia 13 kwietnia w Niepublicznym Przedszkolu Piątka odbyło się comiesięczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla naszych najmłodszych czytelników. W 3 grupach przedszkolaki za pomocą uwielbianego teatrzyka kamishibai poznali bajkę autorstwa Francois Malnut pt.: „Groszki”. Tym razem teatrzyk był o tyle ciekawszy, że dzieci mogły pokazywać poszczególne sceny ze słuchanego utworu. I tak zasypiały, budziły się, tańczyły i podskakiwały razem z groszkiem. Natomiast dzieci z zerówki wysłuchały fragmentów książki „Marchewka z groszkiem”, której autorką jest Aleksandra Woldańska-Płocińska. Dzieci poznają warzywa, które wyrastają w żyznej glebie i te które przyjechały potworem samochodem z obcych krajów. By uratować swoich dalekich kuzynów, rodzime warzywa zabierają ich w trudną podróż do pobliskiego pola. Pełna akcji i ciekawych ilustracji książka bardzo spodobała się przedszkolakom. Następnie każda  grupa zapoznała się z książkami pani Zofii Staneckiej, która już niebawem zagości w naszym przedszkolu. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły również w wiosennych zabawach z piórkami. Wzorowe uczestnictwo w zajęciach zostało nagrodzone słodkimi upominkami.

Wiosenne spotkanie DKK na Źródlanej Wiosenne spotkanie DKK na Źródlanej Wiosenne spotkanie DKK na Źródlanej Wiosenne spotkanie DKK na Źródlanej