Wiosenna Impreza Plenerowa w Tyliczu

29 kwietnia w Tyliczu na dobre zawitała wiosna i to w pełnej gamie kolorów, a wszystko za sprawą imprezy plenerowej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną, Placówkę Wsparcia Dziennego „Przystań” w Tyliczu i Centrum Kultury. Coroczne świętowanie wiosny stało się już tradycyjnym wydarzeniem dla dzieci mieszkających w tej urokliwej miejscowości i na stałe weszło do kalendarza imprez bibliotecznych. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie kl. I – III z Szkoły Podstawowej w Tyliczu oraz przedszkolaki i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Muszynce. Wszyscy zabrali ze sobą dobry humor i kolorowe stroje, dostosowane do motywu przewodniego, którym w tym roku były elfy, krasnale, motyle i wróżki kwiatowe. Na tylickim rynku rozbrzmiewały nie tylko piękne wiosenne piosenki przygotowane przez poszczególne grupy, ale również można było obejrzeć przygotowane do nich choreografie. Dzięki naszym trenerom i instruktorom na twarzach dzieci powstały wielobarwne motyle i kwiaty, a wiosenne pejzaże powstałe na rozciągniętej foli przyozdobiły rynek. Sportowa rozgrzewka, zabawy animacyjne i podstawy kick-boxingu przypadły wszystkim do gustu. Zorganizowanie tak wielu atrakcji dla dzieci i udana zabawa udały się dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników biblioteki - Filii w Tyliczu, w Bereście i Filii na Czarnym Potoku, którzy od kilku tygodni pracowali nad przygotowaniem całej imprezy oraz Pani Justynie Baran z Placówki Wsparcia Dziennego „Przystań” w Tyliczu, która włączyła się w koordynację całych działań. Podziękowania należą się także ratownikom Krynickiej Grupy GOPR, którzy zaprezentowali specjalistyczny samochód GOPR, panu Mariuszowi Lianie za przeprowadzenie pokazu umiejętności psów poszukiwawczych, panu Januszowi Kiebleszowi i Stowarzyszeniu Promocji i Rozwoju „Odkryj Tylicz” za możliwość zwiedzenia Muzeum Dziejów Tylicza i sporą dawkę wiedzy historycznej, Stowarzyszeniu na Rzecz Rozwoju Wsi Muszynka za ufundowanie dla wszystkich dzieci pysznej waty cukrowej. Placówce Wsparcia Dziennego „Przystań” w Tyliczu za przygotowanie  upominków,  Centrum Kultury w Krynicy-Zdroju za ufundowanie cukierków i udostępnienie nagłośnienia oraz Panom Adamowi Jojczykowi i Piotrowi Nesterakowi za jego obsługę, a Pani Małgorzacie Piątkowskiej za wykonywanie wraz z dziećmi pięknych rysunków na rozciągniętej folii. Mamy nadzieję, że zorganizowana przez nas impreza zapisze się na długo w pamięci wszystkich uczestników, a otrzymane na zakończenie pakiety nagród umilą wspólną zabawę w klasowym gronie.