Wielkie czytanie w Przedszkolu „Piątka”

Dnia 13 listopada, w piątek odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla przedszkolaków z „Piątki”, z ul. Źródlanej. Maluszki dostały prezent, który na początku oglądały zapakowany i próbowały opisać, co to może być. Odkryliśmy, że tajemniczy prezent jest twardy, ciężki i kwadratowy. Po odpakowaniu okazało się, że jest to książka. Poznaliśmy piękną jaszczurkę, a dokładniej mówiąc kameleona, który potrafi zmieniać kolor. Następnie wykonaliśmy poranną gimnastykę. W dwóch starszych grupach również zapoznaliśmy się z kameleonem z bajki pt. „Własny kolor”, autorstwa Leo Lionni. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały i uczestniczyły w rozmowie o kolorach i niesamowitych umiejętnościach kameleona. Pobawiliśmy się również w „Jeża”. Natomiast w „zerówce” zapoznaliśmy się z książką pt.: „Żegnaj Skarpetko!”, Benjamina Chauda. Poznajemy chłopca, który w bardzo niemądry sposób postanawia pozbyć się swojego królika Skarpetki. Książka porusza trudny temat jakim jest porzucanie przez ludzi zwierząt. Mądre zakończenie wskazuje dzieciom, że nie można posuwać się do takich rzeczy i należy dbać o każde zwierzątko. Książka wywołała bardzo ciekawą i długą dyskusję na temat szacunku do każdej istoty żywej, braniu odpowiedzialności za swojego pupila i umiejętności reagowania, gdy ktoś źle postępuje ze zwierzętami. Dzieci udzielały bardzo trafnych i mądrych wypowiedzi, a na koniec postanowiliśmy, że podobnie jak dziewczynka z bajki staniemy się strażnikami zwierząt, i to nie tylko tych porzuconych. Aby rozładować emocje związane z żywą dyskusją pobawiliśmy się w ulubioną zabawę naszych przedszkolaków „Rekin i rybki”. Na zakończenie nie mogło zabraknąć słodkości dla wszystkich dzieci, za piękny i jakże twórczy udział w zajęciach.

Wielkie czytanie w Przedszkolu „Piątka” Wielkie czytanie w Przedszkolu „Piątka” Wielkie czytanie w Przedszkolu „Piątka”