Wielkanocne kartki i zagadki detektywistyczne

W sobotę 9 kwietnia w bibliotece w Bereście odbyło się nasze przedświąteczne spotkanie czytelnicze i warsztaty plastyczne. Dzieci, jak powszechnie wiadomo, od urodzenia mają w sobie coś ze śmiałego i bystrego odkrywcy. Na przykład, gdy mama mówi: „Ubierz synu czapkę, bo się przeziębisz”, nasza pociecha specjalnie nie wykonuje tej prośby, po to, aby później leżąc w łóżku z gorączką odkryć, że mama miała rację. Jednym słowem dzieci uwielbiają rozwiązywać przeróżne tajemnice. Dlatego na początku przeczytaliśmy doskonałą książkę pt. „Zagadki detektywistyczne. Rusz głową i znajdź rozwiązanie 25 tajemniczych historii”. Następnie wspólnie główkowaliśmy i wytężaliśmy umysły, a efektów naszych „śledztw” i śmiałych hipotez nie powstydziłby się sam Sherlock Holmes. Po tej gimnastyce umysłowej zabraliśmy się z zapałem do wykonywania świątecznych kartek, które moim nieskromnym zdaniem wyszły nam przepięknie. Na zakończenie chłopcy biorący udział w zajęciach dostali „prikaz”, aby w poniedziałek wielkanocny zlać, oczywiście wodą, każdą napotkaną na swej drodze niewiastę. Dziewczęta będą nam za to dozgonnie wdzięczne, bo przecież dzięki temu mają zapewnione całoroczne powodzenie wśród płci brzydkiej. Do zobaczenia i Wesołych Świąt!!!

Wielkanocne kartki i zagadki detektywistyczne Wielkanocne kartki i zagadki detektywistyczne Wielkanocne kartki i zagadki detektywistyczne