Warsztaty teatralne dla dużych i małych

Jak atrakcyjnie zaprezentować tekst czytany dzieciom, w jaki sposób można włączyć słuchaczy w prezentację bajki, czym różni się teatrzyk kamishibai od tradycyjnego czytania na głos – to tematy, z którymi zapoznali się uczestnicy warsztatów teatralnych. Zajęcia pn. „Zaczarować książkę, czyli czytanie wrażeniowe” odbyły się 6 czerwca w czytelni Biblioteki Publicznej. Wzięło w nich udział ponad 20 osób, dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty prowadziła Karolina Fortuna, aktorka Teatru Odwróconego z Krakowa. Spotkanie złożone było z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna – miała uświadomić słuchaczom, co jest najważniejsze w prezentacji tekstu. W drugiej części uczestnicy ćwiczyli czytanie wcześniej przygotowanego tekstu (opowieść na podstawie książki Justyny Bednarek), a następnie prezentowali go za pomocą teatrzyku kamishibai. Wykorzystując metody czytania wrażeniowego, dowiedzieli się o sposobach uatrakcyjnienia prezentacji tekstu, np. za pomocą instrumentów muzycznych, rekwizytów, dźwięków. Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Z książką dla rodzinki godzinka”.

Działanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki”

Warsztaty teatralne dla dużych i małych Warsztaty teatralne dla dużych i małych Warsztaty teatralne dla dużych i małych