Warsztaty czytelniczo-plastyczne "BAJKOWE POPOŁUDNIE".

Dnia 27 września w Bibliotece Filii w Bereście odbyły się pierwsze warsztaty czytelniczo-plastyczne z nowego cyklu: "Bajkowe popołudnie".

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dziś wspólnie zapoznaliśmy się z bajką pt. "O dzieciach, które kochają książki". Jej bohaterami była rodzina, która może nie miała zbyt wiele z rzeczy szczególnie dzisiaj cenionych, miała za to książki, całe ich mnóstwo. Kiedy z braku miejsca musieli się ich pozbyć, życie zmieniło się na gorsze, stało się bardzo puste i zwyczajne. Aż pewnego razu dzieci przyniosły z Biblioteki książkę, którą następnie zaczął czytać im tata. Czytali tak całą noc. Wreszcie poczuli się znowu bliscy sobie nawzajem i następnego dnia wszyscy razem powędrowali do Biblioteki. Dzieciom bardzo spodobała się ta opowieść. Same doszły do wniosku, że w życiu są ważniejsze sprawy od dóbr materialnych, np. przyjaźń, miłość, rodzina. Wszyscy także stwierdzili, że podobnie jak dzieci z opowieści, bardzo lubią książki. Następnie przeszliśmy do części warsztatowej. Dziś tworzyliśmy mini książeczki, składając je z papieru bez pomocy kleju. Kiedy były już gotowe każdy miał za zadanie ozdobić ich okładkę i wypełnić je albo przygotowanymi cytatami, albo treścią swojego pomysłu.

Warsztaty czytelniczo-plastyczne Warsztaty czytelniczo-plastyczne Warsztaty czytelniczo-plastyczne