ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

W bibliotece – drukujemy w technologii 3D

W ramach bibliotecznego Klubu Kreatywności będzie też działać pracownia druku 3 D. Dzięki środkom pozyskanym z projektu została zakupiona drukarka 3D Creality Ender-5 oraz filamenty do druku. Ta nowa technologia jest już wykorzystywana w różnych dziedzinach życia, w ten sposób można np. wykonać jakąś część zamienną, zaprojektować sobie przedmioty do przechowywania czy wystroju wnętrz. Druk 3 D może być przydatny na potrzeby domowe, ale też w bardziej zaawansowanej formie w budownictwie czy medycynie. Można np. precyzyjnie wydrukować dopasowaną indywidualnie protezę.

W bibliotece – drukujemy w technologii 3D W bibliotece – drukujemy w technologii 3D W bibliotece – drukujemy w technologii 3D

Drukarka zakupiona do biblioteki będzie przeznaczona do organizowania warsztatów oraz pokazów dla dzieci i młodzieży, a także wszystkich osób zainteresowanych nowinkami technicznymi. Chcemy też drukować drobne gadżety promujące bibliotekę, odtwarzać w miniaturze architekturę krynicką czy wykonać np. elementy postaci do teatrzyków kukiełkowych.

Na początek z obsługą drukarki i projektami druku zapoznał się nasz informatyk. Już powstały pierwsze próbne wydruki. Jednym z nich jest ok 4 cm figurka pieska, która drukowała się …3,5 godz. Jako materiał wykorzystuje się rodzaj polimeru zwany filamentem, który wygląda jak zwinięty, cienki drut. Druk większych przedmiotów może trwać nawet 8-10 godzin.

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony