Tomasz Kowal na spotkaniu z przedszkolakami

Dnia 11.10.2017 do Niepublicznego Przedszkola z Oddziałami Integracyjnymi w Krynicy-Zdroju "Piątka", z którym współpracuje Biblioteka Publiczna w Krynicy-Zdroju Filia nr 3 został zaproszony TOMASZ KOWAL.

Zaproszony gość jest człowiekiem, który należy do ścisłej czołówki  polskich strongmanów. W środowisku sportowym siłacz rodem z przepięknej górskiej miejscowości uzdrowiskowej  Krynicy Zdrój nosi pseudonim „Góral”. Pan Tomasz to niezwykle utytułowany zawodnik, odnoszący sukcesy nie tylko na arenie krajowej, ale również międzynarodowej. Jego lista osiągnięć jest bardzo długa, a należą do niej m.in. liczne medale mistrzostw Polski, Europy i świata.

Pan Tomasz to prawdziwy Herkules, który potrafi bez trudu podnieść 390 kilogramów, przeciągnąć wielką ciężarówkę, czy też spacerować z dwiema 150 kilogramowymi walizkami z uśmiechem na ustach.  Jak widać potężnie zbudowany „Góral” posiada prawie nadprzyrodzone siły, o których może tylko pomarzyć zwykły śmiertelnik.

Oprócz tego warto zaznaczyć, że pan Tomasz jest niezwykle miłym i sympatycznym człowiekiem. Prawdziwym Mistrzem o wielkim sercu, który zawsze bardzo chętnie odwiedza przedszkola, szkoły i inne ośrodki i placówki dla dzieci i młodzieży, propagując zdrowy, sportowy styl życia. Tomasz Kowal w rozmowach z najmłodszymi potrafi w doskonały sposób zmotywować i zachęcić wszystkich do realizowania swoich nawet najbardziej skrytych pasji i marzeń.

Spotkanie z lokalnym sportowcem zorganizowane zostało w ramach projektu „Wolontariat-to mnie rusza” organizowany już po raz czwarty wraz z firmą Coca-Cola Hellenic z siedzibą w Tyliczu.

kowal