ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII NA CZARNYM POTOKU

W czwartek do biblioteki na Czarnym Potoku przybyli bardzo mili goście, a mianowicie grupa czterolatków z przedszkola "Mali odkrywcy" wraz ze swoją panią. Dzieci uczestniczyły w zajęciach, które wprowadziły je w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Na początku wszyscy przywitali się z naszym bibliotecznym reniferkiem mówiąc mu miłe słowa, później odgadywały zagadki ukryte pod symbolami wiążącymi się ze świętami. Porozmawialiśmy sobie również o tym jak przygotować się do tych radosnych świąt. Dużo emocji wzbudziło w dzieciach zaczarowane pudełko wspomnień w którym ukryło się wiele tajemniczych przedmiotów związanych ze świętami. Były to np. opłatki, gwiazdki, dzwoneczki, bombki, światełka, kartki pocztowe, pierniczki, zimne ognie, płyty z kolędami i wiele innych. Dzieci odkrywały wszystkie skarby z wypiekami na twarzy. Na koniec po paluszkowej rozgrzewce ubraliśmy papierową choinkę ozdabiając ją wszystkim tym co każda prawdziwa choinka powinna posiadać. Nie obyło się jak zwykle bez czytania tym razem wybraliśmy ciepłą i pełna humoru książkę pt. "Czy to już święta" autorstwa Jane Chapman. Mały Miś wprost nie może doczekać się świąt i ciągle dopytuje dużego Misia, kiedy w końcu nadejdą. Ale zanim przyjdą święta jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia – trzeba upiec ciasto, zapakować prezenty, no i ubrać choinkę. Ale jak to wszystko zrobić, kiedy wkoło tyle się dzieje?

ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII NA CZARNYM POTOKU ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII NA CZARNYM POTOKU ŚWIĄTECZNA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W FILII NA CZARNYM POTOKU