Środa z pasjami w filii na Źródlanej

W dniu 18.05.22 w bibliotece na Źródlanej odbyło się spotkanie dla Pań z cyklu Środa z pasjami. Tematem  było stworzenie tablicy manipulacyjnej dla maluchów i nie tylko. Takie tablice mają za zadanie  wspierać rozwój motoryczny malucha, zapewniając mu atrakcje na wiele godzin. Tablice przypominają nieco pomoce Montessori, kładą ogromny nacisk na indywidualność, samodzielność oraz swobodne poznawanie otaczającego świata. Zabawki tego typu mają na celu rozwój konkretnej umiejętności - w tym przypadku jest to  sensoryka czyli dotyk, dźwięk lub słuch.  Tablice najczęściej zawierają elementy, z którymi dziecko styka się na co dzień, zamontowane w jednym miejscu oraz skonstruowane tak, aby umożliwiały bezpieczną zabawę. Zajęcia odbyły się w ramach projektu pt. „Z książką od papirusu do gigabajtów”.

Spotkanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

MKiDN_kolor

Środa z pasjami w filii na Źródlanej Środa z pasjami w filii na Źródlanej Środa z pasjami w filii na Źródlanej