SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM W TYLICKIEJ BIBLIOTECE

Dnia 13 czerwca przybyli do tylickiej biblioteki mali czytelnicy spotkali się z niezwykłym gościem  – Wojciechem Widłakiem. Autor ponad 30 książek, znany głównie z serii o Wesołym Ryjku i Panu Kuleczce, która to książka znajduje się na Złotej Liście Książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta Dzieciom. Opowiedział dzieciom, skąd czerpie pomysły do swoich książek. Pokazał dzieciom kaczkę Katastrofę, psa Pypcia i muchę Bzyk-Bzyk zrobioną na szydełku oraz tajemniczy kuferek, w którym ukryty był Wesoły Ryjek. Autor przeczytał dzieciom fragmenty swoich książek, pokazał wydanie „Pana Kuleczki” w języku chińskim, opowiedział o tym jak powstaje książka oraz jej okładka i ilustracje,  a na zakończenie wszystkim dzieciom rozdał autografy.

Pan Wojciech Widłak w charakterystycznym dla siebie meloniku i w towarzystwie bohaterów swoich książek o nietuzinkowych imionach skradł serca naszych małych czytelników, a nam nie pozostaje nic innego jak podziękować za miłe i barwne spotkanie.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Maraton Literacki” realizowanego przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Bazielicha w Starym Sączu dofinansowanego ze Środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki 2019

SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM W TYLICKIEJ BIBLIOTECE SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM W TYLICKIEJ BIBLIOTECE SPOTKANIE Z WOJCIECHEM WIDŁAKIEM W TYLICKIEJ BIBLIOTECE