ładowanie
Wersja kontrastowa strony
Zanurz się
w krynickim zdroju wiedzy i kultury!
Jesteśmy z Wami już od 1947 roku!
.
Wstrzymaj

Spotkanie z podróżnikiem - Marcinem Gienieczko

Marcin Gienieczko ukończył Wyższą Szkołę Dziennikarstwa im. Melchiora Wańkowicza w Warszawie. Autor książek: Zatańczyć z Amazonką (Wydawnictwo NovaRes), Pokonać siebie (Wydawnictwo Zysk i S-ka) oraz Kierunek Północ (Wydawnictwo Bellona).

Marcin Gienieczko prowadzi wykłady z motywacji sportowej i biznesowej. Za przepłynięcie Amazonki na dystansie 5573 km w canoe otrzymał tytuł Guinness World Records, a jego łódka znalazła się jako dożywotni eksponat w oddziale Narodowego Muzeum Morskiego w Tczewie. Jak sam stwierdza, jego jednym z większych sukcesów było podwójne, sportowe, solowe przejście Gór Mackenzie w płn. Kanadzie na dystansie 960 km. Za to osiągnięcie otrzymał list gratulacyjny od prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Andrzeja Kraśnickiego.

W najdłuższym wyścigu na świecie YUKON 1000 na łódce „Independent Poland", której nazwa nawiązywała do obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę, Marcin Gienieczko zajął II miejsce, przepływając 1600 km w najdzikszym regionie płn. Kanady i Alaski w 7 dni 9 h i 30 min. Przynosi chwałę i sławę dla Rzeczpospolitej Polski.

Marcin Gienieczko przez wiele lat był wolontariuszem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Pełnił również funkcję ambasadora Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie. Wspiera dzieci, przekazując im ważne wartości takie jak: polska flaga, akcenty sportowe, miłość do ojczyzny, patriotyzm, hart ducha. Często organizuje spotkania w szkołach dla młodzieży w całej Polsce

Marcin Gienieczko jest autorem ponad 300 publikacji prasowych w prasie branżowej oraz filmu Pokonać siebie i Zagubiony na Jukonie wyemitowanych przez TVP oraz News 24, Canal N Sport. Jako autor książek przekazuje w nich namiętność do podróżowania ale niepowtarzalny styl reporterski wciąga w czytelnika w szereg zagadnień z literatury faktu. Książka Zatańczyć z Amazonką stała się jedną z najlepszych książek dokumentalnych w zakresie eksploracji.

 

Spotkanie z podróżnikiem - Marcinem Gienieczko

 

Array

Bibloteka narodowa instytut ksiazki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ACADEMICA - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych polona.pl dyskusyjny klub ksiażki Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego instytut ksiazki - komputery dla  bibloteki Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
idź do początku strony