Miłych czytelników informujemy, że w okresie świątecznym

biblioteka będzie pracować w następującym rozkładzie:

Centrala: ul. Szkolna 3 - 29.03 (Wielki Piątek) - 8-14,   30.03 (Wielka Sobota) - NIECZYNNE

Filia nr 1 (ul. Czarny Potok) - 29.03 (Wielki Piątek) 8-14.

Filia w Tyliczu - 28.03 (Wielki Czwartek),  29.03 (Wielki Piątek) 8-14

Filia nr 3 (ul.Źródlana)  i  Filia w Bereście -(Wielki Piątek) NIECZYNNE

Zapraszamy czytelników do korzystania z książkomatu - książki można zamawiać do piątku 29.03 do godz. 13.00.

Od 2.04 biblioteki czynne w normalnym rozkładzie.

Spotkanie z "Małą bajeczką"

Na naszym dzisiejszym spotkaniu maluchów z „Małą bajeczką” poznaliśmy małego sympatycznego zajączka, bohatera opowiadania pt. „Jaś i Fiu Fiu”. Był on bardzo dobrym i spokojnym stworzonkiem, jednak jego hałaśliwe rodzeństwo uważało go za strachliwego. Jaś natomiast po prostu nie lubił hałasu, podczas gdy reszta zajączków sądziła, iż bez tego nie ma dobrej zabawy. Gdy jednak w okolicy pojawiły się nowe, dziwne dźwięki, wszyscy wpadli w popłoch, za wyjątkiem Jasia. On postanowił z zaciekawieniem odkryć ich źródło. Okazało się, że te zaskakujące odgłosy stukania, sapania i gwizdania wydaje przejeżdżająca obok lokomotywa, na którą co prawda trzeba uważać, ale nie trzeba się jej bać. Jaś dobrze o tym wiedział, podczas gdy cała reszta w czasie przejazdu pociągu, bezpiecznie czuła się tylko przy nim. Dzieciom opowiadanie bardzo się podobało, komentowały na bieżąco przygody zajączka, chwaliły się, że one także niczego się nie boją i bardzo polubiły małego Jasia. Następnie wszystkie zgodnie zasiadły przy swoich stolikach, aby móc pięknie pokolorować naszego dzielnego bohatera.

Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z