Spotkanie z "Małą bajeczką"

Kolejne spotkanie z „Małą bajeczką” za nami. Dziś maluchy wysłuchały bajkę pt. „Niedoskonały pingwin”. Jej bohater mały pingwinek Kubuś był strasznym rozrabiaką, nie słuchał starszych i mądrzejszych tylko ciągle psocił. Nikomu nie robił krzywdy, jednak jego zachowanie nie pasowało do pozostałych poważnych i dostojnych pingwinów. Kubuś poczuł się odrzucony i odszedł smutny. Dopiero wtedy okazało się, że wszystkim bardzo brakuje jego psot i humoru. Bez niego zrobiło się smutno, nudno, pusto i ponuro. Pingwiny odnalazły więc Kubusia. Wszyscy zrozumieli, że każdy jest inny, ale to nie znaczy że gorszy. Każdy jest potrzebny i wnosi coś wartościowego do swego otoczenia. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały opowieści śmiejąc się z Kubusiem i smucąc. Ucieszyły się, że opowieść dobrze się skończyła i z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do kolorowania naszego małego pingwinka.

Spotkanie z Spotkanie z Spotkanie z