Spotkanie z Justyną Bednarek w filii na Czarnym Potoku

W poniedziałek 17 czerwca w bibliotece na Czarnym Potoku było bardzo tłoczno a wszystko za sprawą spotkania autorskiego z Panią Justyną Bednarek, na które zaprosiłyśmy dzieci z dwóch przedszkoli:. Przedszkola "Mali odkrywcy" oraz integracyjnego przedszkola "Przystań". Pani Justyna to romanistka, dziennikarka i redaktorka. Jako pisarka dla dzieci debiutowała powieścią „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek”, która głosami czytelników wygrała konkurs w Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą "Przecinek i Kropka" 2015, a także zdobyła Nagrodę Literacką m.st. Warszawy 2016. Jej kolejne książki również zostały dostrzeżone przez różne gremia jurorskie, a drugi tom przygód Skarpetek stał się bestsellerem. Autorka mieszka na warszawskich Bielanach, w małym domku, którego strzeże rozszczekany rudy kundelek o wdzięcznym imieniu Merda (od merdania). Ma męża fizyka (wspaniałego!) oraz troje dzieci, które niestety rosną za szybko.
Jak sama o sobie mówi pisarką jest od niedawna bo od 4 lat, chociaż od zawsze miała takie marzenie. Mimo że jej staż pisarski jest krótki to dorobek ogromny. Zdążyła już bowiem wydać około 40-stu książek, współpracowała z najwybitniejszymi ilustratorami, jej książka pt. "Przygody 10-ciu skarpetek" znalazła się w kanonie lektur szkolnych. Zdobyła również wiele prestiżowych nagród literackich.
To wszystko jest bardzo ważne, ale chyba najważniejszy jest fakt że pani Justyna ma niebywały talent do czarowania. Ujęła już niejedno dziecięce serce (i nie tylko). Nie jedno dziecko dzięki jej książką rozpoczęło swoją przygodę z czytaniem. Wszystko za sprawą niebywałego daru jakim jest niewątpliwie poczucie humoru, takiego humoru które rozbawić może dziecko a to nie jest prosta sprawa. Dziękujemy pani Justynie Bednarek za wspaniałe przedpołudnie.
Spotkanie autorskie wchodzi w skład projektu "Z książką dla rodzinki godzinka", dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Program „Partnerstwo dla książki 2019”