W dniu 12.09.2019 w przedszkolu na Źródlanej odbyło się spotkanie z Panią Justyną Bednarek, dziennikarką oraz autorką ponad 40 książek dla dzieci. W 2015 napisała książkę, która podbiła serca nie tylko dzieci jak również dorosłych. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” zdobyły nominacji oraz nagród, dwa lata później powstała druga część pt.” Nowe przygody skarpetek ( jeszcze bardziej niesamowite)”, a w tym roku skarpetki powróciły jako „Banda czarnej frotté. Skarpetki powracają!”.Pani Justyna jest bardzo ciepłą i serdeczną osobą, która potrafi sprawić ,że dzieci całą swą uwagę skupiają na jej opowieści. Mali czytelnicy byli zachwyceni przygodami skarpetek, a na prośbę autorki stworzyli własne skarpetki i ich przygody. Wszyscy się świetnie bawili,  na koniec spotkania Pani Justyna podpisała książeczki zakupione przez przedszkolaki.

Spotkanie odbyło się w ramach projektu: Maraton Literacki, który został zrealizowany przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. W. Bazielicha w Starym Sączu. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzącego z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu Partnerstwo dla Książki.

SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA” NA ŹRÓDLANEJ. SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA” NA ŹRÓDLANEJ. SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA” NA ŹRÓDLANEJ. SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA” NA ŹRÓDLANEJ. SPOTKANIE Z JUSTYNĄ BEDNAREK AUTORKĄ KSIĄŻEK DLA DZIECI W PRZEDSZKOLU „PIĄTKA” NA ŹRÓDLANEJ.