Spotkanie klubu książki w przedszkolu

Dwa kolejne spotkania DKK dla przedszkolaków za  nami. W tym miesiącu towarzyszyła nam bajka pt. "Lew Staszek i siła uważności". Bajka, której bohater, mały sympatyczny lew, miał poważny problem, gdyż nad jego głową często gromadziły się burzowe chmury i wtedy stawał się bardzo niemiły dla innych. Działo się to zwłaszcza w chwilach, gdy nie mógł dostać tego czego chciał. Bardzo się martwił i nie wiedział jak sobie z tym poradzić. Dopiero jego tata wytłumaczył mu, że każdy tak ma.

Ważne jednak by znaleźć sposób, by z tych chmur nie powstała burza. Tato poradził mu, że w takich chwilach najlepiej jest spróbować się wyciszyć, skupić uwagę na swoim oddechu, na rzeczach, które go otaczają, wtedy te ciemne chmury same się rozejdą, a nasz bohater nie zrazi do siebie już nikogo więcej. Dzieci z uwagą wysłuchały dzisiejszej opowieści, same bowiem czasem doświadczają takich burzowych chmur, następnie z wielkim zaangażowaniem pokolorowały małego lwa Staszka.

Spotkanie klubu książki w przedszkolu Spotkanie klubu książki w przedszkolu Spotkanie klubu książki w przedszkolu Spotkanie klubu książki w przedszkolu Spotkanie klubu książki w przedszkolu